Sieci teleinformatyczne

Sieć teleinformatyczna w każdym przedsiębiorstwie jest integralną częścią prawidłowo i niezawodnie działającego systemu informatycznego i telefonicznego.

Sieć informatyczna LAN to grupa komputerów i urządzeń sieciowych połączonych ze sobą w celu wymiany danych i współdzielenia różnych zasobów np. drukarki, internet, oprogramowanie, bazy danych itp. Sieć komputerowa stanowi obecnie krwiobieg przedsiębiorstwa. Wszystkie informacje, dokumenty i komunikacja odbywają się przy jej udziale, przez co jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Biurowa sieć telekomunikacyjna to sieć skupiająca w sobie zbiór stacji telefonicznych i centralę telefoniczną w przedsiębiorstwie. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z pracowników może mieć telefon na biurku a ilość linii nie musi równać się ilości pracowników.
Wdrożenie sieci obejmuje:

  • identyfikację potrzeb oraz przygotowanie projektu;
  • budowa sieci strukturalnych - instalacja koryt i kabli, montaż gniazd;
  • instalacja urządzeń sieciowych (huby, switche, szafy, rutery Wi-Fi, centrale telefoniczne);
  • instalacja serwerów plików, wydruku, stacji roboczych, telefony itp.;
  • instalacja urządzeń dostępowych do sieci WAN - serwery dostępowe, routery;
  • wykonanie pomiarów przepustowości sieci;  
  • przekazanie dokumentacji technicznej sieci.

Każdy nasz klient po zakończeniu projektu otrzymuje dokumentację techniczną wykonanej przez nas sieci która zawiera wszystkie niezbędne dane. Na zlecenie wykonujemy również dokumentacje istniejących sieci. Dokumentacja techniczna sieci jest niezbędnym elementem sprawnie działającej sieci, dzięki niej można w szybkim tempie zlokalizować źródło ewentualnej awarii, łatwo rozbudować sieć jak i podłączyć dodatkowe urządzenia sieciowe.

 Jeśli nie masz sieć w biurze lub nie posiadasz dokumentacji do już istniejącej dobrze trafiłaś, zapraszamy do kontaktu!!!

 


ZOBACZ TAKŻE